Zayıflama Tabletlerinin Sakıncaları

İnsanlar genelde çabucak kilo vermenin yolları nı ararlar.  Sişmanlık gibi herhangi bir sorunun giderilmesi için kullanılacak bitkisel ürünlerde de Sağlık Bakanlığının izninin aranması gerekir. İthalat yapan pek çok firma birtakım bitkisel gıda takviyelerini zayıflatır sloganı ile ya da bunu net bir şekilde ifade edemese de ”kilo kaybı sağlar” gibi cümlelerle pazarlıyor. Vitamin mineral ya da vücut geliştirici ürünler haricinde, şişmanlık gibi herhangi bir sorunun giderilmesi için kullanılacak bitkisel ürünlerde Sağlık Bakanlığının izni aranmalıdır. Bu konuda Dr. Özgür Köknel şunları söylüyor;

” Zayıflama ( kilo verme ) vücuttaki doku kaybıdır. Herhangi bir metotla vücuttan 4-6 kiloluk bir fazlanın atılması cerrahi operasyon kadar önem taşır. Plastik cerrahların son derece titiz çalıştığı yağ aldırma operasyonlarında, 4-8 kg yağ alınmakta ve Bu operasyonun öncesinde ve sonrasında kişi yakından takip edilmektedir.
Bu kadar önemli bir doku kaybı oluşturulurken, bu sırada kullanılan ürünün ciddi bir incelemeden geçmesi gerekir. Aksi taktirde vücut için son derece sakıncalı sonuçlar doğurabilir ”

Diyerek bu konunun önemini arz ediyor.

Yorum Yaz