Sağlıklı Zayıflamak

Bitkisel zayıflama kısaca doğal çaylar ve yiyecekleri tüketerek sağlıklı bir biçimde kilo vermektir. Zayıflamaya karar veren kişilerin öncelikle bunun bir estetik sorun olmadığını, tamamen bir sağlık sorunu olduğunu anlamaları gerekmektedir.

Şişman bir insanın vücudundaki yağlar yüzünden iç organları sağlıklı bir biçimde çalışamaz. Obeziteye bağlı hastalıklar yüzünden her yıl 5 milyar dolardan fazla para harcanmaktadır ve bu rakam her geçen gün artış göstermektedir. Farkına varılması gereken nokta; şişman bir insanın sağlıklı olmadığıdır.

Devamı »

Doğru Zayıflama

İnsanlar çoğu zaman düşünmeden kulaktan duyma bir kısım yanlış inançları uygulamaya çalışarak kilo kaybedeceklerini düşünürler. Bu yanlış uygulamalar sonucu kendilerini gereksiz bir açlığa mahkûm ederler. Hatta yetersiz beslenme durumuna düşerler. Aç kalarak kilo kaybedeceklerini sanmaktadırlar.

Yaş ilerledikçe insanda doğal olarak vücut ağırlığında artış görülür. Besinlerin türü, kalıtım ve egzersiz alışkanlığına bağlı olarak biriktirilen yağ miktarı değişir. Kalıtım değişmez bir faktör olmasına rağmen, beslenme ve egzersiz alışkanlığı yağ oranının artmasını veya azalmasını belirleyen faktörlerdir. 30 yaşından sonra serbest yağ kütlesi giderek artmaktadır. Bu durum kas kütlesindeki azalma ve kemik minerali kaybından oluşur. Her iki şartlarda kısmi olarak fiziksel aktivitedeki azalmadan sonuçlanır.

Devamı »

Biber Hapı Kullananların yorumları

Meksika biberi, acı biber hapı, la jiao shou shen adları ile bilinen ve çok acı bir biber türünden yapılan zayıflamaya yardımcı ilaçla ilgili olarak sizler için araştırma yaptık. Kullanıcılarda oluşan değişiklikler, memnuniyet ve şikayetlerini derledik.

Kullanıcıların ilaca başlamadan önce ilk düşündüklerinin ilacın yan etkileri olduğunu gözlemledik. Özellikle bu kadar acı bir biber çeşidinin midelerine zarar vereceği konusunda endişelenmişler. Zaten mide problemi olan insanlar ise kullanmama kararı almışlar. Bu konu ile ilgili ilaç üreticilerinin söylediklerine bakılacak olursa ilaç kapsüller halinde ve midede çözünmüyor. Yani acı biber kullanmaması gerekenlerde bir soruna yol açmıyor.

Devamı »

Biber Hapı ile Zayıflama

Sağlıklı zayıflamak isteyenlerin bir numaralı seçimi meksika biber hapıdır. Yağların yakılması ve hızlı kilo vermeyi sağlayan bu kapsülde kimyasal maddeler yer almaz. Tamamen bitkisel bir üründür.

Zaman zaman ortaya çıkan ve zayıflamayı sağladığı iddia edilen bir çok ürünün aksine biber hapı yan etkiye neden olmaz. Sağlık sorunu yaşamadan haftada 3-4 kilo vermek için kolay bir yoldur. Orijinal biber hapı olan La Jiao Shou Shen fazla yağları yakarak vücuttan dışarı atar.

Biber hapı, meksika biberinin yanı sıra turunç, guarana meyvesi ve kitre sakızı özütü içerir. Bu bitkisel katkılar vücudun genel sağlığını koruyan ve serbest radikallerle savaşan antioksidan maddelerdir.

Kahvaltıyı takiben bol su ile içilen tek bir kapsül gün boyu alınan kalorilerin harcanmasını sağlar. Pek çok zayıflama yönteminde önerilenden farklı olarak biber hapı kullanıcılarına aç kalmamaları az da olsa mutlaka yemek yemeleri önerilmektedir.

Biber hapı kilolu ve açken mutsuz olmanın yerine, tokluk hissi ve kilo vermenin mutluluğunu yaşamak için tavsiye edilir.

Reductil Toplatılıyor.

Zayıflamak için hap kullananların tercih ettiği ilaçların en başlarında yer alan reductil için Avrupa Birliği tarafından tedbir kararı çıkarıldı.

İçinde bulunan sibutramine maddesinin beynin açlığı hisseden bölümünü etkileyerek açlık duygusunu bastırdığı, ancak bunun sinir sistemine zarar verdiği ve özellikle yüksek tansiyon ve dolaşımla ilgili problemi bulunanlarda büyük hasarlar verdiği belirtilmiş.

Avrupa Birliği ayrıca Sağlık Bakanlığını bu konu ile ilgili uyardıktan sonra, Bakanlık tedbir kararını ülkemizde de alarak reductil adlı zayıflama ilacının toplatılmasına karar vermiş. Eczaneler ellerinde bulunan ilaçları toplayarak ilaç depolarına göndermeye başlamış.

La jiao shou shen – Meksika biber hapı nedir?

La jiao shou shen markası ile pazarlanan, ülkemizde meksika biberi ya da acı biber adıyla bilinen zayıflama takviyesi,kilo vermek için bu tür ürünler kullanan kişiler tarafından son günlerde adından sıkça söz ettiriyor.

Tıp çevrelerinin bir bölümünde tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi zararlı olduğu ve kullanılmaması önerilirken, başka kesimlerde ise zararı ve yan etkisi olmadığı, ancak dikkatli kullanılması gerektiği görüşleri hakim.

Devamı »

Diyet için 30 favori besin II

karides

Akşam Yemeği:

Karides: Bir tabak dolusu karides, aynı tabakta sunulan sığır eti ve tavuk gibi besinlerdeki kalorinin 1/3 ünü içerir.

Pizza: Tabiki fast food dükkanından alınmış değil evde yapılmış pizza 🙂 Kalorileri kontrol etmenin en güzel yolu yemekleri evde hazırlamaktır.  Böylece yüksek kalorileri eklemeyiz. Yağsız peynir ve bol sebzeli bir pizza sanıldığı gibi kilo aldırmaz.

Devamı »

Diyet için 30 favori besin

Diyet yaparken sıkıcı şeyler yemek zorunda mıyız? Yoksa sevdiğimiz tatlardan vazgeçmeden zevkle kilo verebilir miyiz?

Kahvaltı

Çökelek:

Kahvaltıda tüketeceğimiz bir kase çökelek, içindeki süt nedeniyle beyne yeteri kadar yediğimizi söyleyecek sinyaller gönderen hormonları uyarır. Üstelik bu miktarda sadece 80 kalori almış olursunuz.

Devamı »