Brokoli alırken nelere dikkat edilmeli

BrokoliSon yıllarda tüm dünyada yapılan araştırmalar, brokolinin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkisini göz önüne sermiştir. Ülkemizde son dönemde faydalarının farkına varılan brokoli, hem içerdiği yüksek miktardaki vitamin hem de lif yapısı sayesinde mucize niteliğinde bir bitkidir.

Uzun vadede düzenli tüketimi sayesinde birçok kanser türünün önlenmesinde etkili olan brokoli, ayrıca lif yapısı sayesinde diyet yapanlarında vazgeçilmez yiyeceği haline gelmiştir. Bu kadar faydası brokoli bitkisini alırken dikkat etmeniz gereken son derece önemli noktalar var. Doğru biçimde kullanılmayan brokolinin yarardan çok zarar sağlayacağını unutmayın.

Devamı »

Erkeklerde Cinsel Gücü Arttırıcı bitkiler


Daha uzun süre devam eden ve daha etkili bir birleşme için gereken sertliği sağlamak için bitkisel ürün kullanımı doğru bir karardır. Bu amaçla satılan bir çok kimyasal ürün bulunmasına karşın bunların tamamının güvenilir olduğu tartışmalı bir gerçektir.

Herhangi bir şekilde ereksiyonu güçlendirmek istiyorsak yüksek nitrik oksit içeren maddeler kullanmamız gerekir. Kimyasal ürünlerin bir çoğunda da bu madde vardır. Nitrik oksit kan taşıyan damarları genişletir ve su nedenle cinsel organlara kan akışı hızlanır. Nitrik oksit vücudumuzda doğal olarak üretilir ancak fazlası vücut için çok zararlı olabilmektedir. Bu yüzden aşırı miktarlarda alınması önerilmez. Cinsel organa kan akışını hızlandırarak durumunu daha uzun süre koruma özelliği ve vücuda verebileceği zararların karşılaştırması tamamen kişinin kendisine aittir.

Devamı »

AROMATERAPİ

aromaterapiBitkisel kaynaklardan (yapraklar, çiçekler, ağaç kabukları, meyveler, kökler) çıkarılmış, konsantre edilmiş esansiyel yağların terapi etkileri için kullanılması aromaterapi olarak tanımlanmaktadır. Bilimsel gelişmeler, günümüzde bitkilerin önemli tedavi potansiyeli bulunduğunu ortaya koymakta ve bu tür tedavi yöntemlerinden de “tamamlayıcı tedavi” olarak söz edilmektedir.

Aromaterapi tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden biridir. Alternatif tedavi ve tamamlayıcı tedavi genellikle birbirinin yerine kullanılmasına rağmen, iki terim aynı anlamı ifade etmez. Alternatif tedavi, modern tıbbın yerine kullanılan bir tedavi şeklidir. Tamamlayıcı tedavi ise, modern tıpla birlikte kullanılan bir tedavi şeklidir.

Aromaterapinin odak noktası tedaviden çok hastalığın verdiği rahatsızlıkların kontrolüdür.

Devamı »

Kırmızı Reishinin Faydaları

reishis
2000 yıldan daha eski bir geçmişe sahip olan Ganoderma lucidum ya da bilinen adıyla Kırmızı reishi mantarı Çin ve Uzakdoğu ülkelerinde ölümsüzlük bitkisi olarak adlandırılmaktadır. Japon ve Çin’de özel bir yere sahip olan bu mantarın bir çok adı vardır. Japonlar Reishi yada Mannentake (10000 yıl mantarı), Çinliler ve Koreliler Ling Zhi veya Ling Chi (Ölümsüzlük Mantarı yada Ölümsüzlük Bitkisi) şeklinde adlandırmaktadırlar.

Devamı »

GOJI MEYVESİ – Goji Berry

goji meyvesi

Goji meyvesi insan vücudunun sağlıklı kalmasında büyük bir rol üstlenir. Genellikle yaşam kalitesini arttırmak ve ömrü uzatmak için başvurulan bir meyvedir. Himalayalar ve Tibet kökenli bir bitkidir.
Kullanılan çevrelerde mutluluk meyvesi olarak adlandırılır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve karaciğeri korumak bilinen en önemli etkileridir. Sperm üretimini arttırır. Dolaşım sistemini güçlendirir ve sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeyi sağlayan bol miktarda antioksidan içerir.

Devamı »

Kırmızı Reishi Mantarı

Kırmızı Reishi Mantarı2000’li yıllara kadar sadece uzakdoğu’da yetişen, Çin’de ölümsüzlük mantarı ülkemizde ilk defa Çukurova Üniversitesi Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Çolak tarafından uzun ve uğraşlı çalışmalar sonucu Adana’da yetiştirilmiştir. Prof. Dr. Ömer Çolak yılların verdiği bilgi birikimi, eşsiz araştırma sonuçlarına Çukurovanın bereketi ve Çukurovalının üretim kabiliyetini eklemiş, doğal reishiye eşdeğer kalite ve üretim koşullarında GanoTürk Kırmızı reishi mantarını üretmiştir.

Kırmızı Reishi Mantarı, latince ismiyle Ganoderma Lucidum; Japon Sağlık bakanlığı tarafından önerilmektedir. İçeriğindeki Ganodermik asitler nedeniyle Kanserin yanısıra sedef, diabet,siroz ve hepatit gibi karaciğer hastalıklarından dolaşım bozukluklarına, saç dökülmesinden prostat ve cinsel fonksiyon bozuklukları gibi çok geniş bir yelpazede bir çok hastalıkla savaşmaktadır. Yaşlılık kaynaklı alzheimer ve fonksiyon bozukluklarını en aza indirmekte ve adının anlamına yakışır biçimde kullananlara uzun ve kaliteli bir hayat vaad etmektedir.

Devamı »

Acai Berry Çileği Nedir?

Acai Berry Çileği

İngilizce adıyla acai berry ya da aqai berry olan meyve Euterpe familyasındandır. Türkçe’de acai çileği olarak bilinen açai berry, akai berry, asai beri seklindeki telaffuzlarla da bilinmektedir.

Acai beryy son günlerin zayıflama ve form tutma konusunda en favori gıdalarından biridir. Bu popülaritesini güzellik ve beslenme uzmanlarının tavsiyesine borçlu olduğu bir gerçektir. Ülkemizde de gösterilen ve amerikanın en sevilen programlarından biri olan Rachel Ray Show’da acai berry bir numaralı süper besin şeklinde tanıtılmıştır.

Devamı »