Lazer Epilasyon nedir?

Lazer Epilasyon

Lazer ışığının özelliği onu diğer ışıklardan farklı kılar. Lazer ışınları birbirine paralel şekilde ve dağılmadan yol alırlar. Ancak diğer ışık ve ışın türlerinde dağılmalar ve açı değişmeleri meydana gelir.

Lazer epilasyon uygulaması vücudumuzdaki kılların sadece aktif olarak büyüme evresinde olan kısmına müdahale edebilir. Bu yüzden tek bir uygulama kesin sonuç vermeyebilir. Böyle bir durumda birkaç defa daha uygulanmasına gerek duyulabilir.

Lazer ışın cihazları

Lazer ışın cihazları birbirlerinden farklı özellikler taşımaktadırlar. Bu yüzden tedavi uygulanacak kişinin cildine uygun bir cihaz seçilmelidir. Aynen cihazlar gibi lazer dalga boyları ve dereceleri de cilt rengine ve özelliğine göre farklı olarak seçilir. Uzun dalga boyları daha derine etki ederken esmer ciltler için kısa ve yüzeysel dalga boyları da açık renkli ciltler için tercih edilirler.

Vücuttaki kılların dağılımı, yaş, cinsiyet ve ten rengi gibi özelliklere bakılarak kişiye uygulanacak lazer tedavisine karar verilir. Bu yüzden internet ortamı ve ya reklam afişlerine lazer epilasyon fiyatları hakkında pek fazla bilgiye rastlanmaz. Yukarıda sağdığımız özelliklere bağlı olarak fiyat da değişmektedir.

Lazerle Epilasyon Uygulaması

Lazerle epilasyon tedavisi sırasında herhangi bir ağrı, acı ve ya rahatsızlık hissetmezsiniz. Yan etkileri çok az olmakla beraber kızarıklık, şişme ve ya renk değişimi şeklinde ortaya çıkabilir. Ancak tüm bu yan etkiler kısa süreli ve geçicidir. Lazer epilasyon tedavisi çok hızlı sonuç verir ve çok etkilir. Bu yüzden diğer yöntemlere göre daha fazla tercih edilen bir uygulamadır.

Yorum Yaz