GOJI MEYVESİ – Goji Berry

goji meyvesi

Goji meyvesi insan vücudunun sağlıklı kalmasında büyük bir rol üstlenir. Genellikle yaşam kalitesini arttırmak ve ömrü uzatmak için başvurulan bir meyvedir. Himalayalar ve Tibet kökenli bir bitkidir.
Kullanılan çevrelerde mutluluk meyvesi olarak adlandırılır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve karaciğeri korumak bilinen en önemli etkileridir. Sperm üretimini arttırır. Dolaşım sistemini güçlendirir ve sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeyi sağlayan bol miktarda antioksidan içerir.

Goji meyvesi tatlı ve hoş bir tada sahip olduğundan doğal olarak tüketilebildiği gibi, suyu ve çayı hazırlanabilir.

C vitamini ve beta karoten içerir. B1, B2, E vitaminleri, antioksidanlar, mineral ve aminoasitler bakımından zengindir ve besleyicidir. Germanyum, çinko, selenyum, kalsiyum, fosfor gibi vücuda yararlı elementler, bio-flavanoids ve fito besinler içerir. Hafızayı arttırır, sinirleri rahatlatır. Kas gelişimini destekleyen maddeler bulundurur.

Karaciğer iltihaplarında faydalıdır. Antifungal, antibakteriyel özellikler barındırır. Kolestrolü ve tansiyonu dengeler.

Goji meyvesi antioksidanlarıyla yaşlanma etkilerini geciktirir. Bu nedenle bir çok kozmetiğin ana maddesi olarak kullanılmaktadır.

One Response to “GOJI MEYVESİ – Goji Berry”

  1. Goji Berry fidanı Says:

    Burada çok uygun fiyata fide bulailirsiniz, ayrıca nasıl yetişrilmesi gerektiği ile ilgili bir çok yazı var,
    http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=goji+berry&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=e9ab2ae7358760ea


Yorum Yaz