Göğüs Büyütme

Temel olarak kadınların göğüslerini büyütebilmesi için iki seçenek vardır. Göğüs büyütme ameliyatları ve bitkisel büyütücüler. Bitkisel ürünlerle göğsün büyütülmesi doğal bir yaklaşımdır. Bu yöntem genellikle haplar ya da kremlerle uygulanmaktadır.

1950’li yıllarda kadınların göğüslerini büyütmesinin tek yolu sıkıcı egzersizler ve özel sütyenlerdi. Bazı bitkisel maddeleri deneyerek başarılı olanlar da vardı. Daha sonra modern teknoloji ilerledi ve bu yöntemlerin yerini estetik ameliyatlar aldı.

Estetik ameliyatlarda silikondan yapılan bir parça göğüs içine yerleştirilmektedir. Eskiden içine tuz çözeltisi doldurulan bu silikonların tehlikeli olması nedeniyle uygulamadan vazgeçildi. Çünkü patlaması halinde tuzlu su çözeltisi vucudasızarak büyük tehlikelere neden olabiliyordu.

Zamanla 4 farklı şekilde yapılan estetik uygulamalarda protez maddeler göğüslerin altından açılan kesilerden yerleştiriliyor ve bir miktar ameliyat izi kalıyordu. Ayrıca bu uygulamanın göğüsleri kırıştırdığı iddia edilmektedir. Son geliştirilen endoskopik teknikte ise koltukaltı yakında açılan göbek deliği boyutunda bir kesiden doldurma yapılmaktadır.

Cerrahi olarak operasyon geçirmek istemeyen kadınlar ise göğüs büyütme haplarına yönelebilirler. Brast Gain Plus en rağbette olan ilaçlardan biridir.

Binlerce kadın bu ürünü kullanarak göğüslerini büyütmeyi denemektedir. Bitkisel hap ve kremlerle birlikte göğüs egzersizleri de önerilmektedir. En az 30 gün süre ile kullanılması gereken bu ürünlerde yan etkilerin olmadığı ve tamamen doğal olarak büyümenin gerçekleştiği söylenmektedir.

Bu doğal yöntemin hormon takviyesi yapmadan, göğüslerin büyümesini sağlayan östrojen hormonunu uyardığı söylenmektedir. Kullanılan bitkilerde olan fitostrojen 1930 yıllarında bulunmuş ve salgı bezlerini uyararak gelişimi devam ettirdiği bilinmektedir.

Yorum Yaz