Diyet için 30 favori besin II

karides

Akşam Yemeği:

Karides: Bir tabak dolusu karides, aynı tabakta sunulan sığır eti ve tavuk gibi besinlerdeki kalorinin 1/3 ünü içerir.

Pizza: Tabiki fast food dükkanından alınmış değil evde yapılmış pizza :) Kalorileri kontrol etmenin en güzel yolu yemekleri evde hazırlamaktır.  Böylece yüksek kalorileri eklemeyiz. Yağsız peynir ve bol sebzeli bir pizza sanıldığı gibi kilo aldırmaz.


Pilav: Az yağ ile hazırlanmış pilav dşük kalorili ve zengin liflerle besleyicidir.

Salsa Sos: Ekşi krema ve mayonez kullanmak yerine salsa sos kullandığımızda aldığımız kalori 50, yağ ise 5 gramdır. Ayrıca salsa sos kanser gibi bir çok hastalığı önleyen maddeler ve antioksidanlar bakımından zengindir.

Haşlanmış tavuk: Tavuğu kızartmak yerine haşlayarak tüketmekle tam 240 kalori kurtarabiliriz. Ayrıca haşlama yaparken içine kattığımız taze ot ve baharatlarla zenginleştirerek lezzet yönünü de atlamamış oluruz.

Tatlılar:

Fırında elma : Elma zayıflamayı kolaylaştıracak lif bakımından zengindir.fırında elma

Yağsız Krema: Bir kaşığı yağsız kremada 15 kalori vardır. Düşmanımız gibi lanse edilen bu pasta süsü tek başına son derece masumdur.

Donmuş Meyve: Doğal şekerle yüklü yani lezzetli, lifli yani tokluk hissi veren ve suludur.

Sütlü dondurma: Tabi ki burda kastedilen soslarla zenginleştirilmiş cuplar değil. Özellikle çocuklar için üretilmiş az şekerli ve içeriğinin neredeyse tamamı süt olan parmak dondurmalar hem keyifle yenilebilecek hemde hafif tatlılardır.

Şekersiz Puding: Şeker kullanmadan hazırlanmış bir kase puding sadece 80 kalori içerir.

Angel Kek: Kuru meyvelerle hazırlanmış bir dilim kek 72 kalori içerir.

İçecekler:

Sıcak Çikolata (Yağsız- Şekersiz) :  Kakao taneleri ve su/sütle hazırlanan çikolata hem susuzluğumuzu giderir hem de mutlu hissetmemize yardımcı olur.

Bitki Çayları

Bir fincan çay, stresi yatıştırabilir, fazla yemeyi engeller ve tat alma duyumuzu tatmin eder.Bitki Çayı

Bakire Mimoza (Virgin Mimosa) Kokteyli

Yüksek kalori içeren kokteyller yerine bu hafif kokteyli içtiğimizde susuzluğumuzu giderebilir, çekingenliğimizi üstümüzden atabilir ve herşeyden önemlisi çok yememize neden olacak kadar alkol almamış oluruz.

One Response to “Diyet için 30 favori besin II”

  1. SEDA ÖZDEMİR Says:

    SLM BEN SEDA YA BEN ÇOK AÇIM DİYET YAPIYORUM PSİKOLOJİM BOZULDU 25 KİLO VERDİM MAŞALLAH AMA DAHA 20 KİLO FAZLALIĞIM KALDI 78 KİLOYUM ŞUANDA AÇIM YA BAANA GÜNLÜK 1000 KALORİYİ GEÇMEYECEK DİYETLER SÖYLEYİN ÇİLEK REÇELİ VE BEYAZ PEYNİRİ ÇOK ÖZLEDİMM:((


Yorum Yaz