Daha Sağlıklı Olmanın 10 Yolu

Hayatımız bir koşuşturma içinde sürüp gidiyor. Daha iyi şartlarda, daha mutlu yaşamak için çalışıp duruyoruz. Herşeyin en iyisini amaçlarken öyle bir şey var ki, onu kaybettiğimiz takdirde tekrar bulmanın çok güç olduğu şey, sağlığımız. Sağlığımız bizim en değerli hazinemiz. Sağlığımızı korumak ve geliştirmek için şu on ipucuna dikkat etmemiz bize çok yarar sağlayacak:

1- Sabah uyanır uyanmaz bir bardak su için ve kahvaltıyı yarım saat sonraya bırakın. Bu tüm sistemlerimizi ve özellikle sindirim sistemini uyararak güne hazır olmamızı sağlayacaktır. Gün içinde belirli aralıklarla temiz su için.

2- Besinleri her zaman iyi çiğneyin. Sağlıklı ve dengeli beslenin.

3- Uyumadan önceki son 2-3 saat yemek yemeyin.

4- Düzenli olarak egzersiz yapın, vücudunuza esneklik kazandıracak ve kaslarınızı çalıştırarak dayanıklığınızı arttıran hareketler yapın. Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

5- Günde 6 ila 8 saat arasında uyuyun ve uyku kalitesini arttırmanın yollarını araştırın.Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

6- Stresi engelleyin. Sinir bozucu ortamlarda bulunmayın ve gevşemeye çalışın. Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

7- Duygularınızı belli edin. Sorunların varlığında düşüncelerinizi açıkça ifade edin ve iletişime önem verin.

8- Öfkelendiğinizde hareket etmek için bekleyin. Sinirli ve endişeli anlarınızda hatalı sözler ve hareketler sizi ileride zor durumda bırakarak aşırı gerilmenize neden olabilir.

9- Alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Size zarar veren ve mutsuz eden alışkanlıklar ve davranışlardan kurtulun. Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

10- Kendinizi sevin ve sevdiklerinize onların sizin için önemini ifade edin. Sevmediğiniz, sizi rahatsız eden insanları hayatınızdan çıkarın. Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

Yorum Yaz