Çalışan Annelerin Çocukları Daha Şişman Oluyor

Çalışan kadınların çocuklarının vücut kitle indekslerinin daha fazla olduğu son yapılan araştırmalarla kanıtlandı. Bu çocuklar anneleri çalışmayan çocuklara göre daha şişman olmakla birlikte genel sağlık açısından onlardan farkları bulunmuyor.

Yapılan araştırmaya göre annesi çalışan çocuklar her 5 ay boyunca fazladan 2 kilo alıyor. Annelerin günlük çalışma saatleri bile çocuğun kilosunu belirlemede rol oynayabiliyor. Ancak bu çocuklar yaşıtlarına göre daha sağlıklı durumdalar.

Çocuğun kabul edilebilir sınırlar içinde fazla kilolu olmalarının çok fazla zarar getirmeyeceğini düşünen uzmanlar çalışan annelerin çocuklarının beslenmede kendi seçimlerini yapmakta daha bağımsız olduğu ve daha az yetişkin gözetiminde olduklarından diğer çocuklara göre fazla kilolu olduklarını söylüyor. Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

Annelerin çalışmasının çok önemli bir dezavantaj olmadığı konusunda birleşen uzmanlar, annelerin bu konuda kendilerini suçlu hissetmemesi gerektiğini bildiriyor. Çocukların obez olmasının kesin olmadığını ancak yine de gözetim altında olmaları gerektiği düşünülüyor. Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

Evde daha uzun sürelerle yalnız kalan çocuklar daha fazla televizyon izleyip, az hareket ediyor. Beslenme konusunda bilgisiz bakıcıların nezaret ettiği çocuklar düzensiz besleniyor. Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

Çalışan annelerin çocuklarının daha fazla şişmanlık eğiliminde olması sağlığı etkileyecek ölçüde zararlı bulunmamakla birlikte ailelerin bir beslenme politikası izlemesi, çocuğa nezaret eden kişilerin bilgilendirilmesi öneriliyor.Bu yazi saglikal.com sitesi için hazirlanmistir.

Yorum Yaz