“Biber Hapı” Zararlı mı ?

biber hapıAntalya’da yaşayan ve fazla kilolarından kurtulmak için meksika biberinden hazırlanan biber hapını kullandığı bilinen 28 yaşındaki Ferhan Yılmaz’ın evinde ölü bulunması üzerine gözler Türkiye’de satışına izin verilmeyen ve kaçak yollarla yurda sokulduğu belirtilen “biber hapı“na çevrildi.

110 kilo olduğu için zayıflama yöntemlerine ilgi gösterildiği öğrenilen Yılmaz’dan haber alamayan komşuları tarafından polise haber verilmesi ve kapının çilingirle açtırılmasıyla öğrenilen olayda Yılmaz yatağında bulundu , başucunda 3 kutu biber hapı olduğu kaydedilen Ferhan Yılmaz’ın internet cafe işlettiği bildirildi.

Tanıyanlar tarafından herhangi bir hastalığının bulunmadığı, ancak kilolarından şikayetçi olduğu öğrenildi. Çeşitli yerlerde ‘La Jiao Shou Shen’ adıyla satışı yapılan ancak Tarım Bakanlığı izni olmayan ilacın hamile ve emzirenlerin kesinlikle kullanamayacakları vurgulanırken, karaciğer, kalp ve böbrek yetmezliği olanlar ile yüksek tansiyonlu kişiler, ülser veya gastrit şikayeti olanlarda hayati tehlike oluşturacağı bildiriliyor. Alkol ile kesinlikle alınmaması ve doktor kontrolü eşliğinde kullanılması tavsiye ediliyor.

Polis bulduğu ilaçları alıkoyarken, Yılmaz’ın ölüm nedeni Yapılacak otopsi sonucu netlik kazanacak.

Yorum Yaz