Biber Hapı Kullananların yorumları

Meksika biberi, acı biber hapı, la jiao shou shen adları ile bilinen ve çok acı bir biber türünden yapılan zayıflamaya yardımcı ilaçla ilgili olarak sizler için araştırma yaptık. Kullanıcılarda oluşan değişiklikler, memnuniyet ve şikayetlerini derledik.

Kullanıcıların ilaca başlamadan önce ilk düşündüklerinin ilacın yan etkileri olduğunu gözlemledik. Özellikle bu kadar acı bir biber çeşidinin midelerine zarar vereceği konusunda endişelenmişler. Zaten mide problemi olan insanlar ise kullanmama kararı almışlar. Bu konu ile ilgili ilaç üreticilerinin söylediklerine bakılacak olursa ilaç kapsüller halinde ve midede çözünmüyor. Yani acı biber kullanmaması gerekenlerde bir soruna yol açmıyor.

Kullanıcıların ilk gözlemlemeye başladıkları değişiklikler, çok terledikleri ve tuvalete çıktıkları ve bunun da su tüketimini arttırdığı gerçeği. İlaç yağların yakılmasına ve yakılan yağların çeşitli yöntemlerle (terleme-dışkılama vb.) vucuttan atılmasını sağlıyor. Bu yüzden ne kadar çok su içilirse, yağların vucuttan atılma miktarı o kadar artış gösteriyor.

İlaç sabah kahvaltısından sonra bol su ile bir adet alınıyor. Kullananlar ilacı içtikten 15 dakika sonra yapılan kısa bir yürüyüş veya biraz sporun çok etkili olduğunu, yoğun terleme ile yağların dışarı atıldığını kaydediyor.

Meksika acı biber hapını kullananların üstünde buluştuğu en önemli nokta ne kadar çok su – o kadar çok verilen kilo denklemiyle eşitleniyor. Üretici firma ve satıcı kuruluşlar günde en az 2,5 litre su içilmesi gerektiğini vurguluyor.

İlaç ishal ya da kabızlığa yol açmıyor. Ancak dışkı sırasında da bol miktarda yağ atıldığı için dışkının kıvamının değiştiği bir gerçek.

Meksika acı biber hapı ya da diğer ismi ile La jiao shou shen kullananların görüşlerini sizler için izlemeye ve yayınlamaya devam edeceğiz.

9 Responses to “Biber Hapı Kullananların yorumları”

 1. midede yanma ,bulantı ve kabızlık Says:

  a berrin güven


 2. sevil Says:

  2002 doğumlu oğlum 1,42 boyunda 48 kilo bu yaştaki çocuklarda kullanabilirmi? kaç yaş arası kullanmalı?


 3. Sağlıklı Yaşam Says:

  Merhaba,

  Zayıflama hapları ergenlik dönemini tamamlamamış gençlerde, özellikle çocuklarda kullanımı önerilen maddeler değildir. Çocuğunuzun dengeli ve düzenli beslenmesine olanak sağlamalı ve fiziksel aktivitesini arttırmasını teşvik etmelisiniz. Pek çok hekim bu yaştaki çocuklarda diyet uygulanmasına bile karşı çıkmaktadır. Doktorunuzla görüşerek bilgi almalısınız. Saygılarımızla..


 4. sezen Says:

  biber hapını 21 gundur kukanıyorum 7 kılo verdım 69 kıloydum suan ıse 62 kıloyum hapa baslamadan önce hapın gerceklıgıne ınanmamıstım fakat sonucu benı cok sasırttı ve mutlu ettı fakat uyuumadan once asırı derece vucut ısım yukselıyor ve gun ıcerısınde çarpıntım oluyor aklımda sadce tek bır soru var hapı bıraktıgımda tekrar kılo alırmııyım ve yan etkılerı olur mu lutfen cvpp yazın


 5. lale Says:

  hapı uzun süre kullandım ve 76 kilodan 58 kiloya kadar düştüm. fakat hapı kullanmaya devam ettiğim halde hızla kiloları geri aldım. şuanda 70 kiloyum. az uykuyla güne devam edebilmeme yardımcı oldugu ve enerji verdiğini düşündüğüm için hapı bırakmıyorum fakat kiloma etki etmiyor. sizce ne yapmalıyım?


 6. lale Says:

  ben dogum yapalı 7 ay oldu ama hala emzırıyorum emzırırken bu hapı kullanmamda bır sakınca varmı


 7. pelin Says:

  bence kesınlıkle kullanılmamalı ben sadece 5 gun kullanabıldım evet bol su ıstegı duyulugu kalp carpıntısı ve uykusuzluk yapıo olecegımı sanmıstım neredeyse 10-15 dakkıkada bır tuvalete gıtme geregı duyuyorsunuz bence kullanılmamalı


 8. kadinca Says:

  Merhabalar lale arkadasin sorunu bende sormak isterim emziren kadinlara öneriyormusunuz acaba ?


 9. gamze Says:

  mrb.bn bu haptan daha önce kullandım bana baş dönmesi yptı 9 ay kdar ara verdim tekrar kullansam yine aynı şikyetler olur mu acaba


Yorum Yaz