Erken Boşalmanın Tedavisi

Erkeklerin boşalmayı kontrol etmeleri tıpkı bisiklete binmek gibidir, öğrenene kadar sıkıntı çekerler ama bir kez öğrendiler mi bir daha unutmazlar.

Sonu belirsiz ve zaman sınırlaması olmayan bir cinsel aktiviteye erkekler yönlendirilmelidir. Böylece çiftler arasındaki yakınlık en yüksek düzeye çıkar ve bu yakınlık süreklilik kazanır. Örneğin buz pateniyle dans ederken, buz pistini sınırlayan hiçbir başlangıç ve varılacak son nokta veya bir işaret yoktur. Çiftler özgürce dans ederler. Önemli olan o anı yaşamaktır. Cinsellikte de önemli olan son noktayı düşünmeden telaşsız bir şekilde şimdiye ve duygularımıza yoğunlaşmaktır. Ayrıca yoğunlaşırken bedenimizin serbestçe hareket etmesine olanak tanırsak, cinsellik doğal bir şekilde gerçekleşir.

Devamı »

Cinsel İsteksizlik ve Nedenleri

Bazı bireyler de yukarıdakinin aksine cinsel yönden fazla arzulu olmadıklarını düşünürler. “Fazla cinsel arzu duymamak” da çoğu durumda yapısal bir özelliktir ve birey baştan beri böyledir. Bazı insanlar yapısal olarak cinselliğe daha az “düşkündürler”.

Bazen bir birey hayatının belli bir döneminde diğer dönemlerine göre daha az cinsel arzu duyduğunun farkına varabilir.

Devamı »

Ramazanda Tok Kalma

Bazı besinler taha tok tutucudur. Bu besinler tüketildiğinde daha geç acıkırız. Kompleks karbonhidratlardan zengin kurubaklagiller, tahıllar, tam buğdaydan yapılmış esmer ekmek, kepekli pirinç ve kepekli makarna gibi besinler, sebze ve meyveler daha uzun süre acıkmamazı sağlarlar. Bu besinler aynı zamanda posadan da zengindir.

Devamı »

Ramazanda Kilo Almadan Beslenmenin Yolu

Ramazanda aşırı yüklenme ya da bir anda yüklenmeden dolayı sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri de ramazanda aşırı yüklenmeden dolayı alınan sağlıksız kilolardır. Peki kilo almadan nasıl oruç tutulur ? işte cevabı:

İftar vaktinde tüketilen yoğun karbonhidrat içerikli gıdalar, iştah açmada önemli rol oynayan insülin hormonunun salgılanmasını tetikliyor. Bu nedenlerle iftarda çok fazla yiyen kişiler hızla kilo alabilirken, kalp ve damar rahatsızlıkları gibi çok sayıda hastalıkla da karşı karşıya kalabiliyor.

Devamı »

Kimler Oruç Tutmamalıdır

Bazı kişiler sağlık sorunları nedeniyle oruç tutamazlar ya da tutmalaları gerekir. Bu kişiler şu şekilde sıralanabilir

Özellikle anne ve bebek sağlığı açısından hamile veya emziren anneler.

Devamı »

Ramazanda Nasıl Beslenilmelidir

Ramazanda herkezin tek derdidir tabiki beslenme ve yemek. Ancak bunlar nasıl olmalıdır ? İşte Cevabı

Oruç ibadetini, sağlık açısından herhangi bir problem yaşamadan gerçekleştirebilmek için birtakım yanlış beslenme alışkanlıklarından uzak durmak gerekir. Oruç tutanların Ramazan’da iki ana öğün olan sahur ve iftarda yediklerine dikkat etmeleri sağlık açısından büyük önem taşır. Ayrıca gün boyunca oruç sırasında vücutta yaşanan değişimler konusunda bilinçli ve dikkatli olunmalıdır. Uzun süre aç kalmak iştahı ve doyma eşiğini arttırdığı için normalden çok fazla miktarda ve hızlı yenmesine sebep olur. Bu nedenle özellikle iftar zamanı bir anda aşırı şekilde yüklenmek sağlık açısından sakıncalıdır.

Devamı »

Adet sancısı ve adet kanaması tedavisi

Hanımların periyodik olarak canlarını yakan, yaşam düzenlerinin bir parçası haline geldiği halde hiç karşı karşıya kalmak istemedikleri adet sancısı ve adet kanamalarını önlemek mümkün olmasa da bitkisel reçeteler vasıtasıyla etkilerini en aza indirmek mümkün. İşte adet sancılarına iyi gelen, ağrıları azaltan bitkisel tedaviler…

Adet sancısına iyi gelen bitkiler

Muz: İçerdiği yüksek oranda B6 vitamini sayesinde kadınların adet dönemi sancılarını büyük oranda azaltır. Doğal bir ağrı kesici gibidir.

Devamı »

Evli çiftlerde cinsel soğukluk- İlk gece Korkusu

Evliliklerde çiftleri birbirinden uzaklaştıran en büyük etken cinsel yaşama yeniliklerin kazandırılmaması. Evli çiftlerin zaman içinde ara ara ilişkilerini gözden geçirerek yeni bir boyut getirmeleri gerekir.

Cinsel soğukluk, partnere yetişme çağında ailenin cinsellik konusunda gösterdiği tutuculuğa bağlı olabiliyor.

Diğer bir neden de, gençlik çağındaki ilk deneyimde meydana gelmiş bir zorlama ya da partnerin doğru kelimeleri ve dokunuşları bulamamasından doğan ters etkilenmenin yıllar sonra ortaya çıkması.

Devamı »